Adaptační kurz šestých tříd Tisk Email

Je tradicí, že se na naší škole žáci šestých tříd na začátku školního roku nesetkávají jen v lavicích, ale poznávání nových kolektivů probíhá i v přírodě při různých aktivitách. Ani letos tomu nebylo jinak.

Ve středu 13. září se navzdory předpovědi počasí ráno objevilo i sluníčko, a tak pěší cesta do kempu Brodský u Červeného Kostelce začala optimisticky. Přestávky na svačinu si děti zpestřily plněním drobných úkolů ve skupinách. Ke konci cesty se ale už zatáhlo a po příchodu do kempu se spustil drobný déšť. Ten nám dal čas na ubytování a vybalení věcí. Naštěstí ale brzy přestalo pršet, takže jsme mohli začít se sportovními soutěžemi.

Po soutěžích přišel čas na první překvapení. V kempu nás navštívilo několik bývalých i současných žáků naší školy, kteří jsou členy larpové skupiny Artair. Děti si tak mohly vyzkoušet souboje ve zbrojích, střelbu z luků na živé terče a třeba i zatroubit na roh nebo se schovat v replice historického stanu.

Večerní déšť pak zahnal po jídle všechny děti do chatek, odkud do pozdních hodin nenápadně vybíhaly na návštěvu k sousedům.

Druhý den dopoledne se obě třídy vystřídaly v kolektivních aktivitách pod vedením paní psycholožky Petry Fettersové a při sportovní hře, kterou měly připravenou po celém prostoru kempu. Počasí              i tentokrát bylo celkem shovívavé.

Po obědě stále ještě nepršelo, tak přišel čas i na druhé překvapení. Od dvou hodin odpoledne se dětem přijeli věnovat zástupci hronovského Domina. Pro seznámení se svou činností vybrali nejprve společnou hru s dobýváním hradů a pak se dětem věnovali na jednotlivých stanovištích. Nemilosrdný déšť a vítr ale překazily příjemné odpoledne a zase nás zahnaly do úkrytu chatek.

Ani třetí den ráno nevyhlíželo nijak optimisticky. Déšť se ale neobjevil, takže jsme mohli v klidu po snídani zabalit věci a vyrazit na poslední plánovanou vycházku k rybníku Špinka. Cestou si děti vyzkoušely, co se jim podařilo zapamatovat z uplynulých dnů. Krátký kvíz zvládly všechny bez většího zaváhání. Pak už byl čas na poslední oběd a poděkování za příjemný pobyt všem, kteří se o nás starali.

Autobus všechny dopravil zpět do Hronova, kde náš kurz úspěšně skončil.

Pochvala patří všem dětem, které bez větších problémů zvládly nástrahy těchto tří dnů.  Poděkování pak patří paním učitelkám Kubečkové a Šnajdrové za zabezpečení sportovních aktivit, paní psycholožce Fettersové a paním třídním učitelkám Jiráskové a Jankovičové za zabezpečení hladkého průběhu celé akce.

Mgr. Lenka Jankovičová

 

Anketa

Jste spokojeni se stravováním žáků ve školní jídelně?
 

Kalendář

červenec 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Nejbližší události

Žádné události

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 41 

Vyhledávání