ÚDIF přijel pobavit i poučit Tisk Email

Úžasné divadlo fyziky z Brna přijelo s fyzikálně chemickým programem na pozvání muzea Pod čepicí již poněkolikáté do Hronova ukázat, že věda může být i zábava.

V pátek 25. listopadu 2016 dopoledne se v Čapkově sále hronovského divadla vystřídali v hledišti téměř všichni žáci naší školy. Jak na začátku programu uvedla dvojice mladých vědců, účelem bylo zapálit děti pro vědu. To se obrazně i skutečně v průběhu představení dařilo. K řadě pokusů si oba mladí průvodci pozvali spolupracovníky z řad dětí. Nefalšovaný údiv v jejich očích, třeba když jim na dlani zahořela pěna, když na dlaň dopadly první kapky tekutého dusíku, byl tou nejlepší odměnou.

Každé představení mladých badatelů končilo efektní podívanou. Tentokrát nechali PET lahev roztrhnout tlakem plynu, vše samozřejmě v bezpečném provedení, ukryté v barelu pod vrstvou barevných míčků. Barevná fontána po výbuchu a mumraj dětí sbírajících po celém sále míčky toto pěkné a poučné představení ukončily.                                

Mgr. Lenka Jankovičová                           

 

Anketa

Jste spokojeni se stravováním žáků ve školní jídelně?
 

Kalendář

červenec 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Nejbližší události

Žádné události

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 14 

Vyhledávání