Deváté třídy v Praze Tisk Email

Na přelomu května a června se vydaly obě deváté třídy na svou poslední školní exkurzi do Prahy. Tentokrát se však deváťáci rozdělili na dvě skupiny. Praha je totiž v tuto dobu dost přeplněná návštěvníky oslav 700. výročí Karla IV., tak se menší skupina městem rychleji a snáze pohybuje.

V úterý a ve čtvrtek se vlakem obě třídy dopravily na hlavní pražské nádraží, odkud se vydaly nejprve metrem na Vyšehrad. Po prohlídce památných míst se žáci podívali i na vyšehradský hřbitov – místo odpočinku řady významných českých osobností. Další cestu metrem a chvíli i pěšky směřovali k Národnímu technickému muzeu. Zde si kromě klasických stálých expozic prohlédli i výstavu věnovanou stavitelství v době Karla IV.

Na závěr každé exkurze se musí počítat i s rozchodem a návštěvou řady „významných a slavných obchodů“. I to se oběma skupinám podařilo splnit. Cesta vlakem uběhla i přes výluku klidně a obě třídy se vrátily večer po 19. hodině zpět do Hronova. Poděkování patří paní učitelce Jitce Droščákové, která se o exkurzi pro obě třídy obětavě postarala.

Mgr. Lenka Jankovičová

 

Anketa

Jste spokojeni se stravováním žáků ve školní jídelně?
 

Kalendář

červenec 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Nejbližší události

Žádné události

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 14 

Vyhledávání