Historická exkurze žáků 9. ročníků Tisk Email

Ráno 17. září jsme se se žáky sešli na vlakovém nádraží v Hronově a po příjemné cestě slunečným ránem nás čekala přeplněná Praha. Poslední týden pěkného počasí se asi více škol rozhodlo využít k návštěvě hlavního města, a tak nás čekalo celodenní proplétání se spoustou lidí a uliček, abychom viděli co nejvíce z historického jádra matičky Prahy.

Po krátké návštěvě Královského letohrádku jsme se přesunuli na Pražský hrad, kde jsme si prohlédli Svatovítskou katedrálu. Na třetím nádvoří jsme viděli polední slavnostní střídání stráží a předávání prezidentské standarty. Téměř bez čekáníjsme si pak prošli prohlídkový okruh, jehož součástí je i Vladislavský sál. Bazilika sv. Jiří, tolik odlišná od gotiky Svatovítské katedrály, děti zaujala svou románskou střídmostí. Ve Zlaté uličce se nám podařilo nahlédnout hned do několika malých domků. Úzkým průchodem z uličky jsme došli k Daliborce, kde zejména vybavení historického městského vězení udělalo na všechny velký dojem.

Každý výlet do Prahy musí mít pro žáky to správné zakončení, i ten letošní končil rozchodem na Václavském náměstí. Po srazu „u koně“ si všichni vylíčili své zážitky z „Mekáče“, prohlédli nákupy z „Ňůjorkru“, pak už byl čas na odchod k vlaku. Po necelých třech hodinách cesty jsme úspěšně zakončili naši výpravu v Hronově.

Mgr. Lenka Jankovičová

 

Anketa

Jste spokojeni se stravováním žáků ve školní jídelně?
 

Kalendář

březen 2019
Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 40 

Vyhledávání