Beseda o myslivosti Tisk Email

Sluníčkový podzim je v plném proudu a my jsme si pozvali na středu 7.11.2019 do naší školy ZŠ Zbečník manžele Vaňkovi, aby nám přiblížili život zvířat v lese.

Beseda byla velmi poutavá a pro většinu z nás plná nových a zajímavých informací. Pěkné obrázky lesních zvířat zaujaly naši pozornost, většina dětí skoro všechna zvířátka poznala. Méně známá zvířátka ale byla pro pár dětí hádankou.

Velkým zážitkem byla prohlídka trofejí, ale nejvíc však děti zaujal liščí kožíšek. Pan Vaněk děti seznámil    i s různými druhy krmelců a pro koho jsou určeny. Děti též přiřazovaly jednotlivé typy krmení k různým plyšovým zvířátkům -  veverce, lišce, zajíci, kačerovi, jelenovi a divokému praseti. Ne vždy bylo jednoduché najít správného strávníka pro daný „pokrm“, takže o smích nebyla nouze.

Závěrem jsme dostali i krásné obrázkové materiály o lesní zvěři. Beseda se nám moc líbila a už teď se těšíme na další společné setkání.

Mgr. Ivana Maršíková

 
MANDALY a DÝŇOVÁNÍ na 1. stupni ZŠ Hronov Tisk Email

Žáci 1. stupně ZŠ Hronov každoročně vyzdobí plochu hronovského náměstí barevnými podzimními mandalami. Nejinak tomu bylo i v polovině letošního října. Na konci měsíce jsme je vyměnili za dýně, které zdobily divadelní schody. Připomněli jsme si tak nejen Halloween, ale i Dušičky. Rádi budeme v této tradici pokračovat.

Mgr. Kamila Macková

 
Bruslení žáků ze ZŠ Zbečník Tisk Email

 

V hodinách tělesné výchovy se snažíme zprostředkovat dětem co nejvšestrannější pohybové aktivity. Zajímavým zpestřením v podzimním období je jistě i bruslení. Děti z 1. – 5. ročníku již 15. 10. zahájily „Hrátky na bruslích“. V duchu učení hrou děti zvládnou základy bruslení včetně obtížného brzdění. Všichni malí bruslaři si zaslouží velkou pochvalu za odvahu, snahu a ctižádost se něčemu novému naučit a překonat i nejistotu a počáteční strach.

Mgr. Ivana Maršíková

 
Projekt "Počteníčko" Tisk Email

1. třída ZŠ Zbečník

Všichni chceme, aby z našich dětí vyrostli moudří, dobří a šťastní lidé. Jak toho dosáhneme? Asi i tím, že budeme dětem číst. Čtenářem se nikdo nenarodí, čtenáři musíme ukázat cestu. Přilákat děti ke čtení se snažíme již od 1. třídy v rámci našeho projektu.

Celý článek...
 
Projektové vyučování - Zvířata všech kontinentů Tisk Email

Již tradičně poslední zářijový týden věnujeme projektovému vyučování, v rámci kterého vyjíždíme do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. I letošní návštěva se vydařila, počasí nám přálo a zoologická zahrada přivítala minimální množství návštěvníků, takže jsme si mohli vše v klidu prohlédnout.

Následující dny pracujeme ve třídách ve stejných skupinách, jako jsme byli v ZOO a vypracováváme společně pracovní listy.

Žáci ZŠ ve Zbečníku

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 1 z 3

Anketa

Jste spokojeni se stravováním žáků ve školní jídelně?
 

Kalendář

listopad 2019
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Nejbližší události

Žádné události

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 4 

Vyhledávání